Cervinia (AO), 27/08/22
JUNIOR ION CUP DEEP BIKE 2022
2░ tappa
1 155 M ZANON Tobia 10 CBE CUCCIAGO 1'42.71 12:58'01.11 12:59'43.82
2 191 F SPINELLO Martina 11 ANGRY WHEELS 1'43.12 13:13'30.38 13:15'13.50 0.41
3 154 M LANFRANCONI Leonardo 10 CBE CUCCIAGO 1'45.59 12:57'15.83 12:59'01.42 2.88
4 164 M GRANALDI Jacopo 07 DEEP BIKE 1'45.60 13:27'01.25 13:28'46.85 2.89
5 158 M SIMONETTO Elia 08 CBE CUCCIAGO 1'46.04 12:59'31.06 13:01'17.10 3.33
6 145 M RISTA Jacopo 10 TRIBE HOT BIKES 1'46.71 13:09'01.15 13:10'47.86 4.00
7 192 M GABUTTI Lorenzo 08 ANGRY WHEELS 1'46.81 13:12'29.64 13:14'16.45 4.10
8 142 M PISCIONERI Davide 12 FLOWERBIKE 1'47.53 13:04'30.93 13:06'18.46 4.82
9 176 M BINELLO Christian 10 MANGONE BIKE 1'47.91 13:17'59.87 13:19'47.78 5.20
10 150 M GRILLO Matteo 12 PEDALE CANELLESE 1'47.94 13:15'00.88 13:16'48.82 5.23
11 104 M SCARFIELLO Bertek 11 PESALE CANELLESE 1'48.39 13:14'22.70 13:16'11.09 5.68
12 179 M PELLEGRINI Andry Edoardo 07 DEEP BIKE 1'48.47 13:27'30.75 13:29'19.22 5.76
13 197 M GOLDONI Pietro 13 ABC RACING TEAM 1'49.42 13:29'16.14 13:31'05.56 6.71
14 156 M LIVIO Vittorio 09 COMO BIKE EXPIRIENCE 1'51.62 12:58'31.20 13:00'22.82 8.91
15 184 M VINCENZI Mattia 12 VALCERESIO BIKE 1'51.78 13:16'00.67 13:17'52.45 9.07
16 167 M BADANO Mattia 10 GREEN PARK BIKE SCHOO 1'51.81 13:06'30.73 13:08'22.54 9.10
17 174 M RE Luca 10 BAD RIDER 1'51.94 13:28'00.96 13:29'52.90 9.23
18 148 M PENATI Edoardo 11 DEEP BIKE 1'52.25 13:26'30.63 13:28'22.88 9.54
19 136 M DE AMBROGGI Jacopo 10 MTB WILD SCHOOL 1'52.27 13:19'30.52 13:21'22.79 9.56
20 193 M VIRGILI Federico 09 CBE CUCCIAGO 1'52.34 13:00'30.76 13:02'23.10 9.63
21 160 M SEGALINI Pietro 12 CBE CUCCIAGO 1'52.87 13:00'00.22 13:01'53.09 10.16
22 173 M MARTINI Gabriele 11 DEEP BIKE 1'52.97 13:25'30.48 13:27'23.45 10.26
23 162 F GENTILI Vittoria 10 CBE CUCCIAGO 1'54.46 13:01'00.01 13:02'54.47 11.75
24 157 M VIGAN´┐Ż Tommaso 10 CBE CUCCIAGO 1'54.71 12:59'00.74 13:00'55.45 12.00
25 178 M HRUSTANOVIC Noah 15 CUI CHE GNANCA... BUN 1'54.81 13:32'31.23 13:34'26.04 12.10
26 183 M ZANFARDIN Pietro 11 VALCERESIO BIKE 1'55.12 13:16'30.53 13:18'25.65 12.41
27 128 M MARCHESI Nicolo' 12 BIKE GUNNERS 1'55.20 13:31'46.12 13:33'41.32 12.49
28 186 M VINCENZI Niccolo' 11 VALCERESIO BIKE 1'55.33 13:15'30.78 13:17'26.11 12.62
29 143 M BALOCCO Leonardo 12 TRIBE HOT BIKES 1'56.75 13:09'31.27 13:11'28.02 14.04
30 171 M PISHCHULENOK Sebastian 11 ASD PORETTANA BIKE 1'56.81 13:29'59.85 13:31'56.66 14.10
31 161 F LIVIO Benedetta 10 CBE CUCCIAGO 1'57.67 13:01'30.03 13:03'27.70 14.96
32 181 M CHIAROTTO Tommaso 12 FLOWERBIKE 1'58.82 13:05'30.53 13:07'29.35 16.11
33 169 M MARASCO Samuele 12 GREEN PARK BIKE SCHOO 1'59.95 13:07'01.01 13:09'00.96 17.24
34 175 F BONNOT Rebecca 10 MANGONE BIKE 2'00.37 13:18'31.09 13:20'31.46 17.66
35 180 M RICCI Pietro Matteo 13 FLOWERBIKE 2'00.91 13:05'00.68 13:07'01.59 18.20
36 147 M USSEI Pietro 12 WHILLS BIKE 2'01.53 13:28'31.04 13:30'32.57 18.82
37 151 M FORMICHI Martino 13 DEEP BIKE 2'02.80 13:26'00.43 13:28'03.23 20.09
38 172 F OPPEZZO Federica 10 MTB CERVINIA EXPERIENC 2'03.07 13:31'00.31 13:33'03.38 20.36
39 196 M GOLDONI Ascanio 14 ABC BIKE 2'06.71 13:30'30.39 13:32'37.10 24.00
40 189 M GREGUOLDO Andrea 13 MAD WHEELS 2'07.00 13:20'00.92 13:22'07.92 24.29
41 187 M CAPRA Manuele 13 BIKE SCHOOL MIRABELLO 2'08.83 13:02'59.92 13:05'08.75 26.12
42 165 M FILIPPONE Lorenzo 11 ANGRY WHEELS 2'09.60 13:11'00.87 13:13'10.47 26.89
43 170 M PIRLO Diego 12 GREEN PARK BIKE SCHOO 2'10.82 13:07'31.82 13:09'42.64 28.11
44 135 M DE AMBROGGI Federico 12 MTB WILD SCHOOL 2'10.89 13:18'59.98 13:21'10.87 28.18
45 152 F GEMME Camilla 14 BLACK ARROWS-GEMME BIK 2'12.16 13:17'01.52 13:19'13.68 29.45
46 182 M GIUFFRIDA Gabriele 12 FLOWERBIKE 2'12.48 13:06'01.43 13:08'13.91 29.77
46 190 M QUAINI Leonardo 13 MIRABELLO BIKESCHOOL 2'12.48 13:04'00.33 13:06'12.81 29.77
48 144 F BALOCCO Adelaide 14 TRIBE HOT BIKES 2'13.25 13:10'00.53 13:12'13.78 30.54
49 98 M BRUSCARINO Matteo 12 DEEP BIKE 2'13.66 13:24'30.27 13:26'43.93 30.95
50 185 M BELTRAME Leonardo 12 BIKE SCHOOL MIRABELLO 2'14.63 13:03'29.96 13:05'44.59 31.92
51 146 M RISTA Elia 14 TRIBE HOT BIKES 2'21.04 13:10'30.39 13:12'51.43 38.33
52 163 M GENTILI Nicolo' 13 CBE CUCCIAGO 2'21.99 13:02'00.94 13:04'22.93 39.28
53 168 M DI BELLA Lorenzo 13 GREEN PARK BIKE SCHOO 2'22.61 13:08'01.43 13:10'24.04 39.90
54 93 M BESIO Joseph 14 DEEP BIKE 2'22.89 13:23'46.13 13:26'09.02 40.18
55 195 F FIRPO Emma 15 ALL MOUNTAIN VARAZZE 2'26.35 13:34'00.69 13:36'27.04 43.64
56 177 M GARENRI Francesco 15 2'28.08 13:33'00.80 13:35'28.88 45.37
57 153 M GEMME Gregorio 16 BLACK ARROWS-GEMME BIK 2'39.69 12:56'02.20 12:58'41.89 56.98
58 166 M FILIPPONE Federico 14 ANGRY WHEELS 2'40.60 13:11'31.24 13:14'11.84 57.89
59 24 M FORMICHI Tobia 17 DEEP BIKE 2'44.95 13:20'40.91 13:23'25.86 1'02.24
60 34 M CABONA Emanuele 15 DEEP BIKE 2'46.78 13:23'00.78 13:25'47.56 1'04.07
61 188 M DODERO Cristiano 14 BIKE SCHOOL MIRABELLO 2'59.72 13:02'30.48 13:05'30.20 1'17.01
62 194 M LUPATO Leonardo 16 MMX MAGGIORA 3'15.78 13:22'01.14 13:25'16.92 1'33.07
63 88 M BESIO Arthur 16 DEEP BIKE 3'19.79 13:21'20.41 13:24'40.20 1'37.08