Cervinia (AO), 27/08/22
JUNIOR ION CUP DEEP BIKE 2022
2░ tappa
1 155 M ZANON Tobia 10 CBE CUCCIAGO 1'41.37 12:05'31.72 12:07'13.09
2 145 M RISTA Jacopo 10 TRIBE HOT BIKES 1'41.78 12:16'30.77 12:18'12.55 0.41
3 158 M SIMONETTO Elia 08 CBE CUCCIAGO 1'43.05 12:07'00.97 12:08'44.02 1.68
4 191 F SPINELLO Martina 11 ANGRY WHEELS 1'45.42 12:20'59.64 12:22'45.06 4.05
5 154 M LANFRANCONI Leonardo 10 CBE CUCCIAGO 1'45.66 12:04'59.63 12:06'45.29 4.29
6 192 M GABUTTI Lorenzo 08 ANGRY WHEELS 1'47.00 12:20'16.22 12:22'03.22 5.63
7 164 M GRANALDI Jacopo 07 DEEP BIKE 1'47.89 12:34'32.78 12:36'20.67 6.52
8 179 M PELLEGRINI Andry Edoardo 07 DEEP BIKE 1'49.49 12:34'00.26 12:35'49.75 8.12
9 156 M LIVIO Vittorio 09 COMO BIKE EXPIRIENCE 1'49.98 12:06'00.71 12:07'50.69 8.61
10 157 M VIGAN´┐Ż Tommaso 10 CBE CUCCIAGO 1'50.76 12:06'30.26 12:08'21.02 9.39
11 150 M GRILLO Matteo 12 PEDALE CANELLESE 1'51.15 12:21'30.49 12:23'21.64 9.78
12 160 M SEGALINI Pietro 12 CBE CUCCIAGO 1'51.25 12:07'30.17 12:09'21.42 9.88
13 176 M BINELLO Christian 10 MANGONE BIKE 1'51.35 12:25'29.02 12:27'20.37 9.98
14 104 M SCARFIELLO Bertek 11 PESALE CANELLESE 1'51.81 12:22'01.63 12:23'53.44 10.44
15 148 M PENATI Edoardo 11 DEEP BIKE 1'52.93 12:33'32.35 12:35'25.28 11.56
16 167 M BADANO Mattia 10 GREEN PARK BIKE SCHOO 1'53.34 12:14'00.12 12:15'53.46 11.97
17 174 M RE Luca 10 BAD RIDER 1'53.76 12:36'00.35 12:37'54.11 12.39
18 197 M GOLDONI Pietro 13 ABC RACING TEAM 1'53.80 12:35'30.92 12:37'24.72 12.43
19 162 F GENTILI Vittoria 10 CBE CUCCIAGO 1'54.06 12:08'30.68 12:10'24.74 12.69
20 173 M MARTINI Gabriele 11 DEEP BIKE 1'54.93 12:32'30.40 12:34'25.33 13.56
21 136 M DE AMBROGGI Jacopo 10 MTB WILD SCHOOL 1'55.08 12:27'28.78 12:29'23.86 13.71
22 193 M VIRGILI Federico 09 CBE CUCCIAGO 1'55.13 12:08'00.75 12:09'55.88 13.76
23 143 M BALOCCO Leonardo 12 TRIBE HOT BIKES 1'55.50 12:17'07.70 12:19'03.20 14.13
24 184 M VINCENZI Mattia 12 VALCERESIO BIKE 1'56.16 12:23'00.18 12:24'56.34 14.79
25 183 M ZANFARDIN Pietro 11 VALCERESIO BIKE 1'56.20 12:23'30.18 12:25'26.38 14.83
26 178 M HRUSTANOVIC Noah 15 CUI CHE GNANCA... BUN 1'56.86 12:39'01.12 12:40'57.98 15.49
27 175 F BONNOT Rebecca 10 MANGONE BIKE 1'57.28 12:26'00.93 12:27'58.21 15.91
28 128 M MARCHESI Nicolo' 12 BIKE GUNNERS 1'57.29 12:36'30.66 12:38'27.95 15.92
29 181 M CHIAROTTO Tommaso 12 FLOWERBIKE 1'57.79 12:13'00.56 12:14'58.35 16.42
30 186 M VINCENZI Niccolo' 11 VALCERESIO BIKE 1'57.94 12:22'30.75 12:24'28.69 16.57
31 171 M PISHCHULENOK Sebastian 11 ASD PORETTANA BIKE 1'58.30 12:37'30.73 12:39'29.03 16.93
32 161 F LIVIO Benedetta 10 CBE CUCCIAGO 2'00.29 12:09'00.38 12:11'00.67 18.92
33 182 M GIUFFRIDA Gabriele 12 FLOWERBIKE 2'01.76 12:13'30.93 12:15'32.69 20.39
34 169 M MARASCO Samuele 12 GREEN PARK BIKE SCHOO 2'02.43 12:14'30.21 12:16'32.64 21.06
35 151 M FORMICHI Martino 13 DEEP BIKE 2'03.32 12:32'59.72 12:35'03.04 21.95
36 147 M USSEI Pietro 12 WHILLS BIKE 2'05.20 12:37'00.66 12:39'05.86 23.83
37 165 M FILIPPONE Lorenzo 11 ANGRY WHEELS 2'05.46 12:18'31.15 12:20'36.61 24.09
38 180 M RICCI Pietro Matteo 13 FLOWERBIKE 2'05.54 12:12'30.45 12:14'35.99 24.17
39 190 M QUAINI Leonardo 13 MIRABELLO BIKESCHOOL 2'06.07 12:11'29.82 12:13'35.89 24.70
40 135 M DE AMBROGGI Federico 12 MTB WILD SCHOOL 2'08.84 12:26'46.76 12:28'55.60 27.47
41 189 M GREGUOLDO Andrea 13 MAD WHEELS 2'08.93 12:25'01.02 12:27'09.95 27.56
42 144 F BALOCCO Adelaide 14 TRIBE HOT BIKES 2'11.23 12:17'30.65 12:19'41.88 29.86
43 196 M GOLDONI Ascanio 14 ABC BIKE 2'11.64 12:35'01.16 12:37'12.80 30.27
44 172 F OPPEZZO Federica 10 MTB CERVINIA EXPERIENC 2'11.74 12:38'01.83 12:40'13.57 30.37
45 98 M BRUSCARINO Matteo 12 DEEP BIKE 2'12.27 12:31'45.91 12:33'58.18 30.90
46 142 M PISCIONERI Davide 12 FLOWERBIKE 2'13.53 12:12'01.79 12:14'15.32 32.16
47 152 F GEMME Camilla 14 BLACK ARROWS-GEMME BIK 2'14.03 12:24'01.61 12:26'15.64 32.66
48 170 M PIRLO Diego 12 GREEN PARK BIKE SCHOO 2'14.17 12:14'59.84 12:17'14.01 32.80
49 146 M RISTA Elia 14 TRIBE HOT BIKES 2'15.29 12:18'00.34 12:20'15.63 33.92
50 185 M BELTRAME Leonardo 12 BIKE SCHOOL MIRABELLO 2'15.35 12:10'59.99 12:13'15.34 33.98
51 187 M CAPRA Manuele 13 BIKE SCHOOL MIRABELLO 2'15.82 12:10'33.13 12:12'48.95 34.45
52 163 M GENTILI Nicolo' 13 CBE CUCCIAGO 2'19.08 12:09'30.59 12:11'49.67 37.71
53 177 M GARENRI Francesco 15 2'27.80 12:39'30.59 12:41'58.39 46.43
54 195 F FIRPO Emma 15 ALL MOUNTAIN VARAZZE 2'29.94 12:40'30.52 12:43'00.46 48.57
55 168 M DI BELLA Lorenzo 13 GREEN PARK BIKE SCHOO 2'33.58 12:15'30.36 12:18'03.94 52.21
56 153 M GEMME Gregorio 16 BLACK ARROWS-GEMME BIK 2'44.41 12:03'31.45 12:06'15.86 1'03.04
57 34 M CABONA Emanuele 15 DEEP BIKE 2'44.80 12:30'30.64 12:33'15.44 1'03.43
58 24 M FORMICHI Tobia 17 DEEP BIKE 2'45.09 12:28'01.52 12:30'46.61 1'03.72
59 166 M FILIPPONE Federico 14 ANGRY WHEELS 3'00.39 12:19'02.65 12:22'03.04 1'19.02
60 188 M DODERO Cristiano 14 BIKE SCHOOL MIRABELLO 3'08.46 12:10'00.78 12:13'09.24 1'27.09
61 194 M LUPATO Leonardo 16 MMX MAGGIORA 3'15.53 12:29'30.33 12:32'45.86 1'34.16
62 88 M BESIO Arthur 16 DEEP BIKE 3'18.48 12:28'45.76 12:32'04.24 1'37.11
63 93 M BESIO Joseph 14 DEEP BIKE 3'51.45 12:31'01.94 12:34'53.39 2'10.08